Menu
Obec Žeravice
ObecŽeravice

Aktuality

pozvánka na divadelní bál

pozvánka na divadelní bál

Datum: 21. 12. 2023

Všechny vás srdečně zveme na divadelní bál.
Chystejte kostýmy a těšíme se na vás v únoru.
žeravští ochotníci

Pozvánka na divadlo Popletená pohádka

Pozvánka na divadlo

Datum: 7. 11. 2023

Divadelní ochotníci zvou na představení Popletená pohádka.

divadelní bál 2023

divadelní bál 2023

Datum: 19. 7. 2023

Náš v pořadí 12. divadelní bál se konal 4.2.2023 na téma :
Řemesla a povolání" po dvouleté odmlce z důvodu covidu. Jako vždy ochotníci předvedli úvodní scénku, kde se prolínaly různé profese. Už se těšíme na další ročník, který se bude konat 10. února 2024, téma zatím nevíme.

pozvánka na XII. divadelní bál

XII. divadelní bál - pozvánka

Datum: 20. 12. 2022

Připravujeme divadelní bál na téma "Povolání a řemesla"
- chystejte kostýmy !

Divadelní bál Evropské národy

Divadelní bál Evropské národy

Datum: 19. 3. 2020

V sobotu 1. února 2020 jsme uspořádali náš další divadelní bál.
Vyhlásili jsme téma : Evropské národy.
Jako každoročně jsme se hned po novém roku sešli a vymýšleli úvodní program bálu a jelikož se konal hned 1. 2. 2020, moc času jsme neměli. Ale jako vždy, když se sejde víc hlav dohromady, záhy se zrodil nápad udělat průřez evropskými národy a hned jsme se také rozdělili do skupinek. Začínali Tyroláci, pak skupina z Ruska, Španělska, Finska, Skotska a na závěr Vatikán, kdy do sálu přijel ve svém papamobilu sám papež. Ten měl největší úspěch! Všechny scénky ještě podtrhla vhodná hudba.
Bál začal ve 20.00 hodin, do vstupného se posadily dvě naše členky Helka a Fanynka, šenk si vzali zase na starost myslivci. Zpestřením byla již tradičně skupina kamarádů, kteří všem předvedli ohnivý španělský tanec, nechyběl jim ani býk a na závěr ještě zazpívali příhodnou píseň „Don Pedro na ranči svém ……“. Vystoupení bylo hezké a vtipné.
Ve 21.00 hodin byl ples úvodním slovem oficiálně zahájen, ochotníci předvedli připravený program a odebrali se svůj výkon spláchnout do šenku.
Přišlo 119 účastníků v kostýmech, nejvíce Tyroláků , Francouzů a Španělů, ale objevili se i Maďaři, Italové nebo třeba mafiáni, bezdomovci nebo dokonce migranti. V civilu náš bál navštívilo 26 osob a když připočteme 20 ochotníků, tak jsme si na účast nestěžovali.
Jako vždy bylo veselo, skupina Plus band hrála opět výborně a všichni se skvěle bavili. Ještě po třetí hodině, kdy už kapela balila, se někteří vyhecovali ke šplhu na tyči. Ne všichni však vyšplhali, hlavně šedesátníci nechápali, že už jim šplh nejde jako v základní škole !
Zkrátka bylo to fajn a těšíme se na další ročník.
Téma bude: České komedie, ale termín bálu zatím bohužel ještě nevíme.
Jana Žůrková

Divadelní představení Šípková Růženka

Divadelní představení Šípková Růženka

Datum: 31. 1. 2020

Dne 1. 12. 2019 se konala premiéra pohádky "Šípková Růženka", která dokázala zaplnit sál sokolovny domácími i přespolními diváky stejně jako další dvě představení, konané ve dnech 6. a 12. 12. 2019.
Opět jsme se snažili okořenit klasickou pohádku vtipnými vsuvkami pro dospělé a také vymyslet scénu, která nebude nudná. Asi nejvíc diváci obdivovali rostoucí šípkové keře. Novinkou bylo, že jsme zapojili i děti a vnuky ochotníků a těm se pozice herců zalíbila a rovnou se ozývaly dotazy, co budou hrát příště. Jaké bude příští představení se zatím neví, ale doufejme, že se opět podaří nacvičit nějaký nový kus.

Divadelní představení

Datum: 7. 11. 2019

Místní ochotníci nastudovali pohádku "Šípková Růženka".
Všichni jste srdečně zváni.
Hraje se v sokolovně, vstupné dobrovolné.

Pozvánka na divadelní bál

Datum: 12. 7. 2019

Místní ochotníci oznamují téma 11. divadelního bálu a to : "Evropské národy" .
Budete mít dostatek prostoru pro přípravu kostýmů a my se již nyní těšíme na přehlídku evropských národností a na to, jak se zase po roce společně dobře pobavíme.

Jubilejní 10. divadelní bál

Jubilejní 10. divadelní bál

Datum: 13. 3. 2019

Jubilejní 10. divadelní bál na téma „Socialismus“

Tradiční divadelní bál se konal v sobotu 2. února 2019.
Hned začátkem ledna jsme se sešli, abychom vymysleli úvodní scénku. Nejvíce se nám zalíbilo udělat průřez nejdůležitějšími akcemi za socialismu a už jsme začali tento nápad zdokonalovat. Nakonec jsme návštěvníkům plesu předvedli ukázky : MDŽ s pásmem básní a písní dětí, předávání občanských průkazů 15-ti letým, hodinu ruského jazyka, poplach s nasazením masek a úprkem do krytu, hodinu tělocviku v modrých a červených trenýrkách a na závěr lampionový průvod při oslavách VŘSR.
Věřím, že se program líbil a přítomní návštěvníci, kteří v tomto období žili, mohli nostalgicky zavzpomínat.
Příjemně nás překvapila skupinka přespolních návštěvníků ze Skalky, Labut, Kyjova a Brna, kteří si přivezli dokonce alegorický vůz a na ples se připravili do detailů.
126 návštěvníků předvedlo celou řadu kostýmů, nejvíce bylo asi pionýrů a spousta nádherných modelů v podobě krimplenových šatů s bílými ponožkami v lodičkách. Nechyběly ani uniformy, holky z diskoték či sportovci. Pouze 14 lidí přišlo v civilu. Když připočteme ochotníky a ostatní, co zajišťovali šatnu, šenk a vstupné, bylo na plese více jak 150 lidí.
A tak jsme rádi, že se nám akce vydařila, všichni jsme se dobře pobavili, k čemuž přispěla i kapela PLUS MUSIC BAND, která se již stává nedílnou součástí našich bálů a umí nás správně rozparádit. Zaznívaly převážně písničky z daného období a chvílemi to na sále doslova vřelo. Už se všichni těšíme na další ročník , který bude v sobotu 1. 2. 2020, na jaké téma zatím nevíme, ale určitě vás budeme včas informovat.

Jana Žůrková

Divadelní představení "Sládci"

Divadelní představení "Sládci"

Datum: 19. 2. 2019

V závěru roku 2018, jako každoročně, zahráli ochotníci svým divákům představení. Tentokrát veselohru s názvem "Sládci". Představení bylo povedené, plné veselých zápletek, obohacené zpěvy, které doprovodila hrou na harmoniku nová občanka našeho městečka paní Alena Kapitánová. Režie se ujala stálá členka ochotníků Olina Popelková a nahradila tak po 15 letech Janu Žůrkovou. Sládci byli v pořadí 18. představení za dobu existence tohoto spolku.
Olina ukázala, že bude dobrou nástupkyní, scénář se podařil, byl plný vtipných textů a veselých písniček, které ještě dlouho doznívaly v uších diváků. Hrálo se třikrát a vždy bylo plno, představení mělo dobrý ohlas. Už se všichni těšíme na další představení. Co to bude - pohádka ?

Divadelní bál "Antika"

Divadelní bál "Antika"

Datum: 23. 2. 2018

.

Divadelní bál "Antika"

Datum: 23. 2. 2018

V sobotu 20. ledna 2018 jsme uspořádali v pořadí již IX. divadelní bál na téma "Antika". Hrála opět naše oblíbená kapela PLUS MUSIC BAND. Tradičně ochotníci na zahájení předvedli scénku, tentokrát to byly gladiátorské hry, uspořádané na počest Césara a Kleopatry. Bál se vydařil, bylo veselo, návštěvníků 150 včetně ochotníků. Jubilejní 10. bál se bude konat 2.2.2019 na téma: socialismus.

Divadelní představení "Sněhurka a sedm mužíčků"

Divadelní představení "Sněhurka a sedm mužíčků"

Datum: 23. 2. 2018

.

Sněhurka a sedm mužíčků

Datum: 21. 2. 2018

Rok 2017 byl pro nás plodným rokem, neboť jsme 21. ledna uspořádali divadelní bál na téma „Z pohádky do pohádky“ , 24., 26. a 31. března jsme odehráli divadelní představení „Nemá kocour pořád posvícení“ a 1., 3. a 9. prosince jsme našim divákům přinesli další představení v podobě klasické pohádky
„Sněhurka a sedm mužíčků“.
Obsáhlý scénář, kde byla spousta vedlejších postav, hlavně zvířátek, jsme velmi seškrtali a výsledkem bylo asi hodinové představení o sedmi dějstvích. Proto i ty nejmenší děti udržely celou dobu pozornost, neboť se často měnila scéna a v kratičkých šesti přestávkách se mohly proběhnout. Naopak dospělí diváci by přivítali představení delší. Hráli jsme v sokolovně, kde je dost místa a k hraní nám posloužil i sál nebo balkon. Klasické pohádky mají vždycky úspěch, tak jsme se mohli těšit z krásné návštěvnosti, kdy všechna tři představení byla plně obsazena.
Hercům role seděly a proto je taky výborně odehráli, dokonce i herecký nováček Tonda – kulisář si vyzkoušel pocit stát na jevišti před plným sálem a zaslouží si velkou pochvalu, protože se role zhostil velmi zodpovědně a přesvědčivě. A když sliboval, že Sněhurku naučí dělat moráka, což hned předvedl, rozesmál celý sál. Také ostatní vtipnými vsuvkami oživovali představení k pobavení hlavně dospělých.
Nesmíme zapomínat ani na ty, kteří nejsou vidět, ale bez nich se neobejdeme. Vedle kulisáře Tondy, kterému hodně pomáhá Martin je to Milan, který se stará o hudbu a efekty, Fanynka o masky a kostýmy, Markéta vše nafotí, externí pomocnice Dana Chytilová nám každé představení natočí a Radek se postará o oponu a světla.
Po posledním představení se nám dostalo poděkování od pana starosty a předal nám veřejně flašku na udobření těla po nervovém vypětí.
Jelikož každý měl celkem málo textů a dobře je uměl, představení jsme odehráli bez problémů, tak se zase všechno musí uklidit a začneme se soustředit na přípravu plesu.

Divadelní představení "Nemá kocour pořád posvícení"

Divadelní představení "Nemá kocour pořád posvícení"

Datum: 26. 4. 2017

.

Opakování divadla Hrátky s čertem

Opakování divadla Hrátky s čertem

Datum: 14. 5. 2014

Pro velký úspěch, který mělo divadelní představení Hrátky s čertem, odehráno v prosinci 2013, se naši divadelní ochotníci rozhodli, že ještě dvě představení přidají. Stalo se tomu tak v březnu, ale bohužel i přes to, že si „přídavek“ spousta lidí vyžádala, návštěvnost už zdaleka nebyla taková, jako v prosinci. Poučením také pro naše herce bylo, že snad ani jeden člověk, který se opakování dožadoval, nepřišel. Celkem se tedy pohádka odehrála pětkrát a to v prosinci s úžasnou návštěvností, kdy pokaždé sál sokolovny navštívilo přibližně 300 diváků a v březnu už se slabším publikem a to s celkem asi 160 diváky za obě představení.

Pro velký úspěch opakování divadla Hrátky s čertem!

Pro velký úspěch opakování divadla Hrátky s čertem!

Datum: 15. 3. 2014

Pro velký úspěch opakování divadla Hrátky s čertem!

Organizace

Rychlý kontakt

Adresa
Žeravice 40
Žeravice 696 47

Spojení
Tel.: 518 626 022
podatelna@obeczeravice.cz

Svátek

Dnes je 14.4.2024

Svátek má Vincent, Vincenc

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den monitoringu diabetu

Zítra má svátek Anastázie

Aktuální počasí

dnes, neděle 14. 4. 2024
zataženo 24 °C 12 °C
pondělí 15. 4. slabý déšť 14/9 °C
úterý 16. 4. slabý déšť 11/7 °C
středa 17. 4. slabý déšť 10/4 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Obec Žeravice Obec Žeravice Obec Žeravice
ObecŽeravice