Dotační program Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2023

Dotační program Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2023

logo jmk

Z dotačního programu Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2023 na základě schválené žádosti o dotaci Jihomoravským krajem zakoupila obec Žeravice v rámci realizace akce Obměna a nákup věcných prostředků požární ochrany“ pro JSDH Žeravice nové vybavení v celkové hodnotě 150.399,40 Kč.

Účelová neinvestiční podpora ve formě dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje byla poskytnuta ve výši 93.000 Kč.

Dotace byla čerpána na nákup 4 ks třívrstvých zásahových obleků FR3 FireRex, 4 ks jednovrstvých zásahových obleků FR2 FireFalcon. Pro rozšíření a doplnění výbavy jednotky v rámci předurčenosti pro ochranu obyvatelstva byl zakoupen plynový vařič se sadou hrnců.

Zásahové obleky jsou určeny k výjezdům zásahové jednotky v rámci plošného pokrytí dle poplachového plánu Jihomoravského kraje a dále pak dle předurčeností k výjezdům s AED (Automatickým Externím Defibrilátorem) a v rámci OOB (Ochrany obyvatelstva).

Nákupem nového vybavení pro JSDH Žeravice byl zlepšen komfort a kvalita poskytované ochrany pro zasahující hasiče a také kvalita poskytovaného týlového zázemí jednotkám požární ochrany při mimořádných událostech v rámci hasebního obvodu a poplachového plánu Jihomoravského kraje při poskytování pomoci občanům v rámci působnosti a předurčeností JSDH Žeravice.

Baner publicityZás. obleky FR 2Zásahové oblečení FR FireRexPlynový vařičSda