Hasičský fond Nadace Agrofert 2023

Nadace Agrofert logoHasičský fond logo

Hasičský fond Nadace Agrofert poskytl nadační příspěvek na zakoupení nového vybavení pro JSDH Žeravice

JSDH Žeravice je zařazena do kategorie III/1 s předurčenostmi k výjezdům s Automatickým externím defibrilátorem v rámci systému ZZS JMK a také v rámci Ochrany obyvatel v Jihomoravském kraji.

V lednu letošního roku byla obcí tedy zřizovatelem JSDH podána žádost o podporu formou poskytnutí nadačního příspěvku z Hasičského fondu Nadace Agrofert na zakoupení nového kvalitního vybavení pro poskytování první pomoci, a to 4 ks resuscitačních masek a záchranářských nůžek. Dále pak technického vybavení v podobě sad Rescop W a D pro vnikání do uzavřených prostor a 5 ks přileb pro technické zásahy.

Nadace Agrofert schválila podpoření nákupu výše uvedeného vybavení finančním darem ve výši 35.000 Kč, zbylou částku 4.906 Kč uhradila obec Žeravice.

Nákupem nového kvalitního vybavení došlo ke zkvalitnění poskytované první pomoci, usnadnění vnikání do uzavřených prostor a v neposlední řadě také ke zvýšení komfortu a bezpečnosti zasahujících hasičů při mimořádných událostech v podobě technických zásahů a požárech ve venkovním prostředí běhen vysokých letních teplot.

Za poskytnutí nadačního příspěvku děkujeme Nadaci Agrofert Hasiči Žeravice.

Foto zakoupeného vybavení technické přilby, ambu masky, záchranářské nůžky a sady Rescop W a D