Aktuality - TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Desátého ledna 2009 odpoledne se vydaly čtyři skupiny dětských koledníků spolu s dospěláckým vedením s kasičkou po naší obci, aby v jednotlivých domech nejprve koledu zazpívaly a poté svěcenou křídou tradiční zápis na dveře učinily. Teprve pak kasičku pro finanční příspěvek nastrčily.

Celkem se v obci vybralo víc jak loni – 27.464 Kč.

(text i foto I.Kadaňka)

Také letos chodili koledníci s pokladničkou Charity po jednotlivých staveních – bylo to v neděli 6.ledna. Vždy napřed koledu zazpívali -pak příspěvek vybrali

a nakonec vedoucí skupinky dům posvěcenou křídou označila, aby tak zajistila ochranu obyvatelům domu i pro další rok.

Letos chodily po naší obci čtyři skupiny – ty vybraly celkem 25.635 Kč. A co se s vybranými financemi děje? Loni se z částky vybrané ve 23 obcích a měs-tech kyjovského děkanátu na celorepublikový účet Charity poslalo 816.569 Kč – kyjovské charitě připadla částka 432.781 Kč. Z ní bylo přispěno na: rekostrukci charitního domu v Čeložnici – přímou pomoc sociálně slabým občanům – podporu Domácí hospicové péče David a na rozvoj charitní Pečovatelské služby Kyjov.

(text i foto I.Kadaňka)

Datum vložení: 4. 12. 2011 1:28