Aktuality - Grantová podpora MND Hodonín, a.s.

Tabulka k poskytnutí grantové podpory MHD Hodonín, a.s.

Moravské naftové doly Hodonín, a.s. poskytnutím grantu finančně podpořily akci „Žeravice chodníky a parkovací plochy“ částkou 120.000 Kč v rámci grantového programu Energie z přírody“.

Logo MND Hodonín a.s.

Stavební práce na projektu výstavby a rekonstrukce chodníků pod názvem „Žeravice chodníky a parkovací plochy“ byly zahájeny v říjnu 2022, přerušeny byly v polovině prosince 2022 z důvodu nepříznivých klimatických podmínek. Opětovné zahájení prací na výstavbě chodníků proběhlo v polovině března 2023. Samotné dokončení prací a předání díla proběhlo koncem měsíce srpna 2023.

Výstavba byla rozvržena do několika etap a dotkla se chodníků a prostranství od dolní prodejny Jednoty, kde vznikly nové autobusové nástupní ostrůvky a zastávka autobusu (s níž se počítá pro zajíždění autobusů na Kyjov i na dolní konec) s přechodem pro chodce a rozšířeným parkovištěm u prodejny Jednoty. Nový chodník vznikl podél komunikace na Žádovice, kde chodci využívali krajnici frekventované komunikace. Výstavba pokračovala od křižovatky na Žádovice, městečkem po obou stranách k základní škole a pak k místnímu kulturnímu a sportovnímu zařízení tzv. sokolovni. Před základní školou vznikla čtyři místa pro zastavení automobilů rodičů mimo komunikaci, před kulturním zařízením pak vzniklo 14 parkovacích míst, která jsou přes den využívána základní školou a mimo vyučování pak návštěvníky sokolovny.

Obec Žeravice za stavební práce zaplatila ze svého rozpočtu částku 30,7 mil. Kč s DPH.

V rámci získaného grantu finančně akci „Žeravice chodníky a parkovací plochy“ podpořily MND Hodonín, a.s. částkou 120.000 Kč v rámci grantového programu Energie z přírody“.

fotogalerie/vystavba-a-rekonstrukce-chodniku-zeravice-chodniky-a-parkovaci-plochy-1228cs.html

Datum vložení: 20. 12. 2023 21:22
Datum poslední aktualizace: 13. 2. 2024 22:26