Navigace

Obsah

Divadelní bál Evropské národy

Typ: ostatní | náš tip
V sobotu 1. února 2020 jsme uspořádali náš další divadelní bál.
Vyhlásili jsme téma : Evropské národy.
Jako každoročně jsme se hned po novém roku sešli a vymýšleli úvodní program bálu a jelikož se konal hned 1. 2. 2020, moc času jsme neměli. Ale jako vždy, když se sejde víc hlav dohromady, záhy se zrodil nápad udělat průřez evropskými národy a hned jsme se také rozdělili do skupinek. Začínali Tyroláci, pak skupina z Ruska, Španělska, Finska, Skotska a na závěr Vatikán, kdy do sálu přijel ve svém papamobilu sám papež. Ten měl největší úspěch! Všechny scénky ještě podtrhla vhodná hudba.
Bál začal ve 20.00 hodin, do vstupného se posadily dvě naše členky Helka a Fanynka, šenk si vzali zase na starost myslivci. Zpestřením byla již tradičně skupina kamarádů, kteří všem předvedli ohnivý španělský tanec, nechyběl jim ani býk a na závěr ještě zazpívali příhodnou píseň „Don Pedro na ranči svém ……“. Vystoupení bylo hezké a vtipné.
Ve 21.00 hodin byl ples úvodním slovem oficiálně zahájen, ochotníci předvedli připravený program a odebrali se svůj výkon spláchnout do šenku.
Přišlo 119 účastníků v kostýmech, nejvíce Tyroláků , Francouzů a Španělů, ale objevili se i Maďaři, Italové nebo třeba mafiáni, bezdomovci nebo dokonce migranti. V civilu náš bál navštívilo 26 osob a když připočteme 20 ochotníků, tak jsme si na účast nestěžovali.
Jako vždy bylo veselo, skupina Plus band hrála opět výborně a všichni se skvěle bavili. Ještě po třetí hodině, kdy už kapela balila, se někteří vyhecovali ke šplhu na tyči. Ne všichni však vyšplhali, hlavně šedesátníci nechápali, že už jim šplh nejde jako v základní škole !
Zkrátka bylo to fajn a těšíme se na další ročník.
Téma bude: České komedie, ale termín bálu zatím bohužel ještě nevíme.
Jana Žůrková


Vytvořeno: 19. 3. 2020
Poslední aktualizace: 19. 3. 2020 13:52
Autor: