Obsah

Obec ŽeraviceŽeravice se nachází ve staré sídelní krajině, kterou obývali lidé již v dávné minulosti. Samotná vesnice je součástí středověkého osídlení, které se v oblasti úpatí Chřibů ustálilo ve 12. a 13. století. V určitém rozsahu mu jistě předcházelo osídlení velkomoravské, jak napovídají názvy některých vesnic a také jejich vlastníci především z okruhu církevních institucí. Více z historie.

Infokanál 8.12.2017

Ukliďme Česko - Ukliďme Žeravice

Statické zajištění kostela Stětí sv. Jana Křtitele

13.12.2017

Rozsvícení obecního vánočního stromečku a Česko zpívá koledy

Obec Žeravice si Vás dovoluje pozvat ve středu 13. prosince 2017 od 17:45 hodin před Obecní úřad v Žeravicích na rozsvícení obecního vánočního stromečku, od 18 hodin se pak společně zapojíme do akce Česko zpívá koledy.

Divadlo - Hřbitovní aktovky

Hřbitovní aktovky

Obec Ratíškovice

Výstava betlémů

Klub batolat ve spolupráci s obcí Milotice a Klubem seniorů zve na Výstavu betlémů.

16.12.2017

Výstava betlémů

16.12.2017

Adventní pozastavení se s P. Radimem Kuchařem